DO RODZICÓW

KOMUNIKAT !

Informujemy, że Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie będzie nieczynne do 24.05.2020r.

Praca nauczycieli Przedszkola  od dnia 27.04. 2020 r.  do 22.05.2020 r. odbywać się będzie  nadal w trybie zdalnym.

WSPIERAMY STRAŻAKÓW

W związku z występującymi pożarami na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego pracownicy naszego przedszkola postanowili wesprzeć wszystkich strażaków biorących udział w ich gaszeniu. Kupiliśmy i przekazaliśmy wodę i suchym prowiant, który w tym czasie jest  niezbędny. Chociaż w taki sposób chcieliśmy docenić ich ciężką i niebezpieczną pracę.

a b c d e f g

DO RODZICÓW

KOMUNIKAT !

Informujemy, że Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie będzie nieczynne do 26.04.2020r.

Praca nauczycieli Przedszkola  od dnia 14.04. 2020 r.  do 24.04.2020 r. odbywać się będzie  nadal w trybie zdalnym.

Do Rodziców

Szanowni Rodzice,

Serdecznie witam,

Bardzo dziękuję za fantastyczną współpracę, ciepłe słowa, prace, wykonywane przez Wasze dzieci, a nasze przedszkolaki.

Bardzo miło, ze przesyłacie informacje zwrotne.

Mam nadzieję, że cieszycie się dobrym zdrowiem jak i Wasze dzieci.

Chciałam się podzielić kilkoma bardzo ważnymi informacjami otrzymanymi od Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, można wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne.

Warto zachęcać je do utrzymania czystości w swoim kąciku (pokoju), przygotowania prostych posiłków razem z rodzicami, wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem, przygotowaniem do snu.

W tych ostatnich czynnościach, z powodu pośpiechu, dzieci są zazwyczaj wyręczane. Pobyt w domu daje możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogacania ich słownictwa.

Ważne jest także znalezienie czasu na czytanie dzieciom i z dziećmi. Aby urozmaicić zajęcia, można skorzystać z edukacyjnych programów telewizyjnych.

Pobyt w domu może być także okazją do prowadzenia rozmów z dzieckiem, tłumaczenia otaczających nas zjawisk.

Inne zajęcia o charakterze edukacyjnym to m.in. zabawy przy wspólnym stole: gry planszowe, czy zabawy i gry zręcznościowe.

Należy pamiętać, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa.

Podejmowanie tych działań pozwoli na nabywanie przez dziecko doświadczeń w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.

Za pośrednictwem strony internetowej przedszkola/szkoły lub innej formy komunikacji nauczyciel może udostępnić rodzicom:

1. propozycje wykonania prac plastycznych, projektów technicznych, zabaw badawczych lub eksperymentów;
  2. konkretną propozycję opracowaną na potrzeby grupy jego dziecka, adekwatną do realizowanego programu;
  3. opracowane przez siebie propozycje twórczej aktywności dzieci;
  4. linki do słuchowisk, audycji radiowych, informacje o programach telewizyjnych (pasma edukacyjne Telewizji Polskiej), a także programów, zabaw on-line.

Materiały powinny być udostępniane w rozsądnej ilości i odpowiednich odstępach czasowych. Istotną rolę w tworzeniu warunków do edukacji przedszkolnej w domu, odgrywa współdziałanie nauczycieli z rodzicami.

Formy kontaktu z rodzicami, które mają być pomocą, wsparciem ich działania, nauczyciel powinien ustalić bezpośrednio z rodzicami.

Pamiętajmy, że wspieranie aktywności dzieci nie jest zadawaniem zadań i ćwiczeń do obowiązkowego wykonania.

Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności.

Powinno się także umożliwić dziecku zaspokajanie potrzeb aktywności fizycznej, np. poprzez wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych.

Nauczyciele bardzo troszczą się o Wasze dzieci, drogą internetową i dostępnymi komunikatorami wywiązują się z realizacji Programu Wychowania Przedszkolnego oraz podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Mocno przytulam wszystkie kochane przedszkolaki.

Życzę spokoju oraz dużo zdrówka.

Dyrektor i nauczyciele