ZAPUSTY

W procesie wychowawczo-dydaktycznym dzieci niezwykle ważne jest sięganie do tradycji ludowych. W naszej placówce podtrzymywanie zapustowej tradycji zawsze dostarcza przedszkolakom wiele radości. W tym roku wesoła zabawa zaczęła się od rana. Wszystkie dzieci z każdej grupy wiekowej w barwnych przebraniach prezentowały się wspaniale, a wykonane tańce i piosenki nawiązywały do tradycji zapustowej.

Babcie i Dziadkowie u „Skrzatów”

13 lutego dzieci z grupy „Skrzaty” zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków, aby spędzić miłe chwile przy wierszu, tańcu i piosenkach. Radości nie było końca, a każdy utwór nagradzały gromkie brawa. To wyjątkowe spotkanie, pełne uśmiechu, radości i dumy dało wyraz jak ważne są chwile spędzone wspólnie z wnukami. Dzieci obdarowały swoich Dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami, a po części artystycznej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek.

INFORMACJA

Po podliczeniu złożonych przez rodziców / opiekunów prawnych Deklaracji o  kontynuacji wychowania przedszkolnego na  rok szkolny 2020/2021               w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Grajewie, informujemy, że przedszkole dysponuje 23 wolnymi miejscami.

Przedszkolaki z życzeniami u Seniorów

7 lutego 2020 r. dzieci z grupy „Muchomorki” z Miejskiego Przedszkola nr 6 odwiedziły Klub Seniora w Grajewie. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, w którym odegrały skecz, tańczyły, śpiewały, recytowały wiersze. Wszystko to z okazji minionego Dnia Babci i Dziadka. Seniorzy ciepło przyjęli małych artystów i z entuzjazmem zareagowali na ich występy nagradzając wykonawców gromkimi brawami. Nie zabrakło również międzypokoleniowego tańca przy dźwiękach muzyki, życzeń i miłych upominków, które przygotowały dzieci. Za pełen emocji występ najmłodsi obdarowani zostali gorącymi uściskami oraz słodkościami. Wizyta w Klubie Seniora była dla przedszkolaków ważną lekcją wychowawczą uczącą szacunku i życzliwości, które należy okazywać osobom starszym.