MAGICZNY ŚWIĄTECZNY CZAS

Miniony tydzień upłynął w naszym przedszkolu w atmosferze świątecznej. Przedszkolaki pod okiem swoich pań przygotowały uroczyste przedstawienia bożonarodzeniowe, do których bardzo pilnie się przygotowywały. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Widzieliśmy w przedszkolu dziewczynkę z zapałkami, bałwanki, Mikołaje, Józefa, Maryję, aniołki i wiele, wiele innych postaci Jasełka obejrzały wszystkie przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście, m.in. pracownicy Urzędu Miasta Grajewo na czele z Panem Burmistrzem - Dariuszem Latarowskim. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie role aktorskie, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

MIKOŁAJKI

BAJKOWA SZOPKA

3 grudnia oglądaliśmy w przedszkolu przedstawienie Teatru Pod Orzełkiem pt. " Bajkowa Szopka”. W tradycyjne jasełka wplecione zostały złe postaci z bajek, które zbuntowały się przeciwko swoim rolom i pomogły Jezuskowi. Podczas widowiska słuchaliśmy pastorałek w wykonaniu aktorów i wspólnie śpiewaliśmy kolędy.

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

W miniony piątek nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat zabaw andrzejkowych. Wśród atmosfery tańca znalazł się również czas na wróżby. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” za pomocą różnych wróżb. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycjami andrzejkowymi oraz integracją wszystkich grup przedszkolnych.