„Muchomorki” na poczcie

Sprawunki na poczcie 25 października 2019 r. grupa Muchomorków odwiedziła Urząd pocztowy w Grajewie. Podczas wizyty dzieci uzyskały wiele wiadomości nt. spraw, które mogą załatwić na poczcie, drogi, jaką odbywa list zanim trafi do adresata oraz pracy listonosza. Muchomorki obejrzały również znaczki na list, skrytki pocztowe i rower listonosza. Wizyta okazała się ciekawa i kształcąca.

Teatr CoNieco

14 października do naszego przedszkola zawitali aktorzy z teatru CoNieco z Białegostoku. Mali widzowie oglądali spektakl pt. „Królem być”, który mówił o tym, że wszystkich należy traktować życzliwie by mieć przyjaciół, a nie wrogów.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

10 października 2019r. w Grajewskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą wspólnie z Urzędem Miasta organizowało nasze przedszkole. Była to wspaniała okazja, by podziękować za trud włożony w edukację najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dzieci, rodzice, oraz pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 6 przygotowali z tej okazji bajkę pt. „Królewna Śnieżka”. W roli skrzatów i motylków wystąpiły dzieci z grupy „Biedronki”, Śnieżkę zagrała pani M. Żmijewska, Złą Królową - pani G. Dziekońska, księcia - pan P. Koniecko, lustereczko - pani A. Czajkowska, myśliwego - pan P. Kamiński, narratorem była pani A. Przestrzelska, a wilkiem Jaś Poniatowski. Dzieci z grupy „Muchomorki” przygotowały piękny taniec kwiatów oraz scenkę o nauczycielach, a pani A. Lewczuk z córką Marysią zaśpiewała piękną piosenkę pt. „Dziękujemy Wam”. Całą uroczystość poprowadzili państwo A. i R. Gadomscy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom naszego przedszkola za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Magia w przedszkolu

Każdy z nas lubi oglądać pokazy magików, ich czary i sztuczki. Również nasz dzieci miały możliwość wzięcia udziały w pokazie iluzjonisty. Przedszkolaki były zachwycone, zwłaszcza, że mogły razem z magikiem spróbować kilku sztuczek. Myślimy, że ta wizyta oraz magiczne zaklęcia na długo pozostaną w pamięci małych widzów.