Teatr w przedszkolu

„3 X KRÓLEWNA ,3 X SMOK”

W poniedziałek 11 marca odwiedzili nasze przedszkole aktorzy Teatru Pod Orzełkiem z Białegostoku. Opowiedzieli  trzy historie o królewnach. Choć wszystkie bajki zaczynały się tak samo, to w zależności od charakteru królewny, Złośnicy, Beksy lub Roztropnej dalszy ciąg był zupełnie inny. Dzieci utożsamiając się z bohaterkami bajki uczyły się, że w różnych sytuacjach życia mogą zachowywać się dobrze lub źle, a najlepszym orężem w walce z bajkowym Smokiem jak i codziennymi strachami jest uśmiech i rozwaga ,a nie płacz i złość.

Przedszkolaki w muzeum

„BIEDRONKI ” W MUZEUM MLEKA

8 marca przedszkolaki z grupy „Biedronki” wybrały się do Muzeum Mleka w Grajewie. Dzieci uczestniczyły w interaktywnym zwiedzaniu ekspozycji muzeum, co pozwoliło na usystematyzowanie i utrwalenie przekazywanej wiedzy. Przedszkolaki uważnie słuchały o mleku oraz historii przetwórstwa i przemysłu mleczarskiego. Mogły wykorzystać symulator do wydojenia krowy, a także skorzystać z wielu aplikacji na dotykowych ekranach. Dzieci były bardzo zaangażowane i chętne do tej formy nauki poprzez zabawę. Następnie „Biedronki” odbyły warsztaty edukacyjno-plastyczne pod hasłem „Wiejska zagroda”. Na  papierowe talerze należało przykleić odrysowywane, wycięte, wydarte i ozdobione elementy i w taki sposób, by powstały zwierzęta, które żyją w zagrodzie na wsi. Dzieci były skupione na działaniach twórczych, bardzo się starały, aby ich zwierzątka były jak najbardziej realistyczne. Kiedy przyszedł koniec spotkania, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z Krówką Matyldą i otrzymaliśmy dyplomy. To był wspaniale spędzony czas w Muzeum Mleka.

KONIEC KARNAWAŁU W PRZEDSZKOLU

Pożegnanie karnawału
Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Tak też było i w tym roku. Zaczęliśmy pożegnanie karnawału od smakowania pysznych pączków, a we wtorek od samego rana zrobiło się kolorowo od zapasek, chustek w kwiaty, korali, kapeluszy  czy aksamitek przy koszulach. Dzieci pięknie prezentowały się w strojach cygańskich. Wszystkie przedszkolaki  bawiły się przy wesołej muzyce, a tańce wywoływały uśmiech na ich twarzach.

PRZEDSZKOLAKI W PIZZERII

WYCIECZKA  DO  PIZZERII

W miniony czwartek dzieci z gr IV „Muchomorki”  uczestniczyły w warsztatach kulinarnych „Mały Kucharz” w pizzerii Da Grasso.  Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje pizza i jakich składników potrzeba, aby ją przygotować. Każde dziecko dostało porcję ciasta, które samodzielnie ugniatało i formowało w kształt koła.  Podczas zajęć mogliśmy zobaczyć wspaniałe pomysły dekorowania drożdżowego ciasta sosem, serem i szynką, co sprawiło, że nasze zajęcia były bardzo twórcze. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy każde dziecko poradziło sobie znakomicie. Po upieczeniu wszyscy mogli skosztować samodzielnie stworzonego specjału. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie.Dzięki warsztatom kulinarnym starszaki nabyły umiejętności planowania i organizowania swoich działań. Rozwinęły  swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną oraz przypomniały sobie zasady kulturalnego zachowania się w restauracji. Każde dziecko otrzymało certyfikat poświadczający zdobyte umiejętności  oraz lizaki.Dzieci obiecały, że wykorzystają zdobyte na warsztatach doświadczenia przygotowując pizzę w domu.