MIKOŁAJKI

Grudzień to miesiąc, w którym wszystkie grzeczne dzieci odwiedza wyczekiwany przez cały rok gość. Już od rana przedszkolaki ubrane w czerwone czapki wyczekiwały charakterystycznego odgłosu dzwonka. Mikołaj zaparkował swoje renifery przed przedszkolem, a do przedszkolaków wchodził oknem, bo jak powiedział przez komin byłoby ciężko. Św. Mikołaj i jego pomocnicy gorąco zaprosili  dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty.  Wszyscy  z ogromną radością zaprosili Mikołaja na wizytę za rok, obiecując, że będą bardzo grzeczni!

6 grudnia odwiedził nas również Pan Burmistrz w roli Świętego Mikołaja, jego pomocnik i  Pani Mikołajka. Roześmiane buzie dzieci, śpiewy i taniec były wyrazem radości przedszkolaków, zaskoczonych i szczerze uradowanych wizytą. Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Dziękujemy i zapraszamy za rok :-)

« 1 z 2 »

TEATR LALKI I AKTORA W ŁOMŻY

Przedszkolaki w teatrze

4 grudnia przedszkolaki z grup „Muchomorki” i „Biedronki” były w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Dzieci obejrzały sztukę pod tytułem „Szewc Kopytko   i Kaczor Kwak”. Historia oryginalnie napisana została przez Kornela Makuszyńskiego, a na język teatru przełożył ją Jan Wilkowski. Spektakl opowiada o Szewcu Kopytko, który zamiast robić buty, płatał figle, żartował         i psocił. Był prawdziwym utrapieniem dla innych, toteż wreszcie wyruszył w podróż, poszukując nowych przygód. Spotkał Kaczora Kwaka, z którym nauczył się, że można żartować w taki sposób, by dawać ludziom radość i szczęście,       a nawet pomagać w trudnych sytuacjach.

Historia ma w sobie motyw wędrowny, toteż cała scenografia oddała jej magiczny charakter. Było barwnie i radośnie. Rozśpiewany spektakl dał przedszkolakom wiele zachwytów, mnóstwo zabawy, ale co najważniejsze, przyniósł pogodną refleksję .

Przedszkolaki w gabinecie weterynaryjnym

Dnia 29 listopada 2018 r. grupa IV „MUCHOMORKI” i V „BIEDRONKI” wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego ANIMAL-VET.  Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i potrzebują opieki
i leczenia.

Dzieci  dowiedziały się na czym polega praca lekarza weterynarii. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia gabinetu. Pan doktor opowiadał jak bada się i leczy zwierzęta.  Nasi wychowankowie z uwagą słuchali  na temat narzędzi  medycznych znajdujących się w gabinecie, służących do badania zwierząt. Wiedzą już do czego służy: stetoskop, mikroskop oraz stół do zabiegów operacyjnych. Dzieci brały aktywny udział
w spotkaniu. Miały wiele pytań  i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem.

Serdecznie dziękujemy za tak miłe i pouczające spotkanie.