ŚWIĘTO MISIA

Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,

Którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.

Lecz wiedzą o nim dzieci, i to już nie od dzisiaj

Dziś święto nad świętami:

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

23 listopada dzieci z naszego przedszkola obchodziły  Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszowego przyjaciela , który towarzyszył im przez cały dzień.

Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, wszyscy recytowali wiersz o misiach następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce.

Ponadto każda grupa przygotowała piosenkę o misiu i zaśpiewała wszystkim przedszkolakom i pluszakom, które w tym dniu były w przedszkolu.

« 1 z 2 »

„PIERNIKOWY KRÓL”

19 listopada 2018 roku w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. ” Piernikowy Król”. Celem spektaklu było wzbogacanie przeżyć i wyobraźni dzieci, propagowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie kultury prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych. Humorystyczna i dynamiczna bajka bardzo zaciekawiła wszystkie przedszkolaki. Aktorzy wykorzystali pacynki, które wzbudziły spore zainteresowanie wśród dzieci.

EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

„Dzień trochę inny niż wszystkie”- próbna ewakuacja w przedszkolu

15 listopada w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Ta też jednostka przyjechała do naszego przedszkola, aby obserwować jak uczestnicy ewakuacji na sygnał alarmowy opuścili budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno – gospodarcze pozostały puste.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

100- LECIE NIEPODLEGŁEJ POLSKI

Jesteśmy Polką i Polakiem,
dziewczynką fajną i chłopakiem,
Kochamy Polskę z całych sił,
chcemy byś również kochał ją i ty i ty

11 listopada – Święto Niepodległości zawsze obchodzone jest bardzo uroczyście,  ale w tym roku  szczególnie, bo to 100-lecie Niepodległej Polski.

Świętowaliśmy już 8 listopada kiedy to dzieci z grupy „Biedronki” przedstawiły program artystyczny pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”  rodzicom i zaproszonym gościom. Zaszczycił nas swoją obecnością Zastępca Burmistrza pan Maciej Bednarko. Program rozpoczął się od układu marszowego do piosenki Polska, a w atmosferę powagi wprowadził odśpiewany wspólnie  Hymn Narodowy.  Dzieci śpiewały również pieśni patriotyczne Rotę, Marsz Pierwszej Brygady, Wojenko, wojenko, Przybyli ułani, Jak długo na Wawelu oraz Jesteśmy Polką i Polakiem i Szóstka, szóstka, tańczyły też Krakowiaka. Przedszkolaki recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, miłości i przywiązaniu do kraju ojczystego i małej ojczyzny. Nie zabrakło wiersza  J. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”,  czy też  „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego oraz „Grajewo miasto me ukochane” G. Niedbały.

9 listopada cała społeczność przedszkolna – dzieci i personel – ubrana w barwy narodowe  z przepięknymi kotylionami obejrzała program w wykonaniu „Biedronek”, a o godz.11.11.,  uczestnicząc w akcji „Rekord dla Niepodległej” wspólnie odśpiewała 4 zwrotki hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzieci dmuchały świeczki na „Torcie dla Niepodległej” i z uśmiechem degustowały jego smak.

Świętowanie razem 100-lecia Niepodległości Polski stało się bardzo radosnym wydarzeniem w naszym przedszkolu.  Mamy nadzieję, że zapadnie ono w pamięci „Małych i Dużych Patriotów”.

« 1 z 2 »