TATRZYK

Teatrzyk „Zajączkowo”

Dnia 23.10.2018r.dzieci z naszego  przedszkola obejrzały przedstawienie w wykonaniu aktorów z Teatru Karuzela w Białegostoku  pt. ”Zajączkowo”. Głowni bohaterowie przedstawili przedszkolakom  zasady bezpiecznego poruszania się pieszych po chodniku, jak i kierowców po ulicy. Przypomnienie zasad pomoże dzieciakom szczęśliwie dotrzeć do przedszkola, a z przedszkola do domu.

WYCIECZKA NA POCZTĘ

Wycieczka na pocztę

Dzieci z grypy „Biedronek” i „Muchomorków” świętowały Dzień Poczty Polskiej, który przypada na 18 października. Z tej okazji wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego nr 4 w Grajewie. Chcieliśmy zapoznać się z budynkiem poczty zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz. Najbardziej interesowały nas czynności wykonywane przez pracowników.

Dzieci mogły zobaczyć pracę pocztowca z drugiej strony okienka. Poznały drogę od nadawcy do odbiorcy m.in.: listu, przesyłki i paczki.

Dowiedziały się, że na poczcie można także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze, kupić gazety, książki i inne artykuły przemysłowe.

Dzieciaki wręczyły pracownikom biało-czerwone kwiaty, dziękując im za pracę i za doręczanie listów i przesyłek. Każdy przedszkolak otrzymał kartkę pocztową z upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ilustracją i znaczki pocztowe.

Celem wycieczki było poznanie zawodu listonosza i poznanie zakresu usług pocztowych.

Festyn Rodzinny

IV Festyn Rodzinny ” W krainie jesieni „

10 października 2018r.  w naszym przedszkolu odbył się  IV  Festyn Rodzinny „W krainie jesieni”. Pogoda dopisała, słońce świeciło tak mocno, że lato mogło pozazdrościć. Na początku  pani dyrektor powitała wszystkie dzieci oraz przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta – Dariusz Latarowski, zastępca burmistrza – Maciej Bednarko oraz specjalista do spraw oświaty – Julita Wiluk. Cały personel przedszkola przygotował wspaniały poczęstunek, a pani Iza, zapewniła  liczne atrakcje. Rodzice wspólnie z dziećmi mogli zmierzyć się w różnych konkurencjach, za które najwytrwalsi i najsprytniejsi otrzymali puchary.

Festyn był okazją do zintegrowania wszystkich rodziców. Każdy mógł odpocząć przy wesołej muzyce. Był to wspaniały dzień pełen słońca, radości, nowych doświadczeń i wspólnej zabawy. W oczach dzieci widać było szczęście i zadowolenie.

« 1 z 2 »