WAKACJE2

WAKACJE!!!

Wakacyjne rady

Głowa nie jest od parady
i służyć ci musi dalej.
Dbaj więc o nią i osłaniaj,
kiedy słońce pali.

Płynie w rzece woda,
chłodna, bystra, czysta.
Tylko przy dorosłych
z kąpieli korzystaj.

Jagody nieznane
gdy zobaczysz w borze,
nie zrywaj! nie zjadaj!
bo zatruć się możesz.

Urządzamy grzybobranie.
Jaka rada stąd wynika?
Gdy jakiegoś grzyba nie znasz,
Nie wkładaj go do koszyk.

W. Badalska

Radosnych, beztroskich, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji

życzy Dyrektor oraz pracownicy PM nr 6

„Muchomorki” żegnają przedszkole

„Żegnamy przedszkole”

Przez cztery lata dzieci z grupy „Muchomorki” tworzyły wspólną przedszkolną rodzinę. Nadszedł czas, kiedy trzeba było się rozstać. 22.06.2018r. grupa „Muchomorki” uroczyście pożegnała przedszkole. Dzieci pokazały jak zintegrowaną tworzą grupę, zaprezentowały swoje umiejętności przed zaproszonymi gośćmi i rodzicami. Uroczystość rozpoczęła się polonezem, a urozmaicały krótkie scenki , recytacje indywidualne, życzenia i taniec. Dzieci podziękowały w ten sposób za czteroletnią opiekę i naukę w przedszkolu wszystkim pracownikom. Ich występ zakończyło przyrzeczenie:

„Będziemy odwiedzać przedszkole”:

„ Jeśli tęsknota mnie ogarnie,

kiedy już będę uczniem w szkole –

to znajdę wyjście, wiem, co zrobię:

Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole…”

Było mnóstwo niespodzianek: pamiątkowe dyplomy, zdjęcia, kwiaty i oczywiście łzy wzruszenia,  podziękowania oraz pyszny tort. Pani dyrektor złożyła życzenia dzieciom i podziękowała wszystkim rodzicom za coroczną pomoc i współpracę.

Życzymy dzieciom powodzenia w szkole, samych dobrych ocen, dużo przyjaciół, zadowolenia, wytrwałości w pokonywaniu kolejnych wyzwań, a przede wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji.

Ogłoszenie

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 6 w Grajewie poszukuje wykonawcy do ułożenia terakoty na klatce schodowej.

Oferty prosimy składać w kancelarii przedszkola do 29.06.2018r.

Przedszkolaki w „Zaścianku”

Wakacje tuż, tuż …

W dniu 20 czerwca dzieci z grupy „Biedronki” i „Muchomorki” wyjechały na wycieczkę do zajazdu „Zaścianek” w Barszczach. Na przedszkolaków czekało moc atrakcji: przejazdy bryczką i quadem, wodne kule, zjeżdżalnie, plac zabaw, dyskoteka oraz grillowane kiełbaski i słodki poczęstunek. Dzieci zmęczone ale szczęśliwe wróciły do przedszkola.

Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych i wesołych wakacji.

„Biedronki” żegnają przedszkole

„Przedszkola czas już minął nam i jest nam jakoś smutno…”

13 czerwca 2018 r. w grupie  „Biedronek” odbyło się uroczyste pożegnanie 6-latków, które opuszczają mury Przedszkola Miejskiego nr 6, aby od września rozpocząć naukę w szkole. Odświętnie ubrane dzieci przedstawiły program artystyczny rozpoczęty polonezem. Wyrazy wdzięczności za poświęcenie w wychowaniu i edukacji złożone zostały przez dzieci na ręce nie tylko pań nauczycielek, ale także pani dyrektor i pozostałych pracowników. Były chwile, kiedy wszyscy z  trudem ukrywali wzruszenie. Po części artystycznej pani dyrektor pogratulowała przedszkolakom i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz książki.

Przyszłym pierwszoklasistom życzymy, by „nauka szła jak z płatka, żeby było tyle szóstek, ile pszczół na polnych kwiatkach. Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze. Żeby w szkole było milej, niż nad rzeką lub nad morzem!”  Ten dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci tej wspaniałej grupy.

BARON SMOG

Dnia 12.06.2018 r. przedszkolaki z grupy „Motylki” i „Muchomorki” w GCK obejrzały spektakl ekologiczny          pt. ”Baron Smog” w wykonaniu krakowskich aktorów. Opowiadał on o zanieczyszczeniu powietrza, segregacji odpadów oraz  smogu. Dzieci mogły poszerzyć swoje wiadomości również o zdrowym stylu życia, odżywianiu. Dowiedziały się jak ważny jest też ruch na świeżym powietrzu. Dzieci brały czynny udział w spektaklu, odpowiadały na pytania i łamigłówki ,wykazały się wiedzą  z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

VII Olimpiada Przedszkolaka

Murawa Stadionu Miejskiego w Grajewie stała się dzisiaj miejscem VII Olimpiady Przedszkolaka. Do udziału zostały zaproszone dzieci ze wszystkich placówek w mieście. Przygotowano dla nich różne konkurencje, które przedszkolaki musiały pokonać.  Wysiłki wszystkich uczestników zostały nagrodzone medalami i słodkimi upominkami.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to dzień świętowania wszystkich dzieci. Z tej okazji 5 czerwca przedszkolaki korzystały  z atrakcyjnych dmuchanych urządzeń. Miały do dyspozycji dmuchany plac zabaw, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Po udanej zabawie, zmęczone ale uśmiechnięte maluszki, udały się do swoich sal.

« 1 z 2 »

„Z RODZINĄ DLA NIEPODLEGŁEJ”

Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki które można było zauważyć podczas Festynu ph.”Z rodziną dla niepodległej’’, który odbył się w poniedziałek na terenie naszego przedszkola. Dzieci mogły skorzystać z malowanie twarzy, zrobić zdjęcia z bajowymi postaciami, wziąć udział w różnych konkurencjach oraz zjeść przygotowane przez rodziców smakołyki.

« 1 z 2 »

DZIEÑ MAMY I TATY W „SMERFACH”

Droga Mamo, Drogi Tato,
niech Wam słonko zawsze świeci,

w każdym dniu radości wiele
– tego życzą Wasze dzieci!!!

W dniu 30.06. przedszkolaki z  grupy „SMERFY” świętowały Dzień Mamy i Taty.  Wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne kwiaty oraz laurki. Następnie dzieci i rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była bardzo radosna przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.