Wierszykarnia

27.04.2018 r. w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje przedszkolne konkursu recytatorskiego do Miejskiego Konkursu Recytatorskiego ph. „O złota różdżkę Dobrej Wróżki”.

Dzieciaki przygotowały ciekawe wiersze, toteż występy były niezwykle inspirujące i stały na wysokim poziomie. Komisja konkursowa spośród 15 uczestników wybrała pięcioro tych, którzy będą reprezentować nasze przedszkole w Grajewskim Centrum Kultury. Są to: Maria Karwowska, Maja Karwowska, Maciej Zawistowski, Marcin Włodkowski oraz Piotr Borawski.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a wyróżnionym życzymy dalszych sukcesów.

„NAJPIĘKNIEJSZY ORZEŁ – GODŁO POLSKI”

Dnia 23.04.2018. został rozstrzygnięty wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny ph. „NAJPIĘKNIEJSZY ORZEŁ – GODŁO POLSKI”, skierowany do dzieci w wieku 3 – 6 lat oraz ich rodziców. Przedmiotem konkursu była praca plastyczna przedstawiająca godło Polski, a celem – rozwijanie zainteresowania pięknem polskiej tradycji, kultury i historii oraz rozbudzanie aktywności twórczej dziecka. Na ręce organizatorów oddano prace wykonane różnymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów i oglądających wystawę, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Jury oceniło i nagrodziło prace w dwóch kategoriach:

Kategoria dzieci 3 – 4 letnich:

I miejsce – Krzysztof Brzozowski

II miejsce – Borys Wiski

III miejsce – Zofia Dziekońska

Kategoria dzieci 5 – 6 letnich:

I miejsce – Julia Romanowska

II miejsce – Jakub Klimaszewski

III miejsce – trzy równorzędne nagrody: Szymon Jasiński, Antoni Kiełczewski, Artur Kozłowski

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w twórczości artystycznej.

„Biedronki” w Grajewskiej Izbie Historycznej

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z tym 17 kwietnia dzieci z grupy „Biedronki” zwiedziły Grajewską Izbę Historyczną. Przedszkolaki zapoznały się z historią powstania Grajewa oraz losami naszej Małej Ojczyzny na przestrzeni wielu lat. Obejrzały przeróżne eksponaty, plansze, dokumenty, ordery, zdjęcia, itp. Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty z II wojny światowej tj. mundury, czapki, ordery, pociski, broń, działka.

Koncert „Dźwięki wiosny ”

12 kwietnia   Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. J. S. Bacha w Grajewie zaprosiła dzieci z grup „Motylki”, „Muchomorki”, „Biedronki” na koncert „Dźwięki wiosny”. Przedszkolaki słuchały występów uczniów ze szkoły muzycznej. Miały okazje zobaczyć prawdziwe instrumenty muzyczne i posłuchać ich brzmienia. Nie zabrakło zabaw integracyjnych, konkursów z nagrodami  i dobrej zabawy. Na koniec koncertu zatańczyła grupa muzyczno -taneczna.