KINO SFERYCZNE

27 marca do naszego przedszkola przyjechało KINO SFERYCZNE, które jest postrzegane jako nowa forma kształcenia. Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się niesamowity, panoramiczny obraz. Zaciekawione przedszkolaki weszły do środka ogromnej, rozstawionej półkuli i z ogromnym zainteresowaniem obejrzały pokazy różnych filmów edukacyjnych. Zrobiło to na wszystkich ogromne wrażenie, więc mamy nadzieję, że kino jeszcze kiedyś u nas zagości.

Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu

Jak co roku 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny wszystkie dzieci naszego przedszkola  spotkały się razem, aby powitać nową porę roku. Dzieci obejrzały  przedstawienie pt. „Żegnaj zimo! Witaj wiosno!” przygotowane przez 5-latki  z grupy „Motylki”. Wszystkie dzieci wesoło bawiły się, okrzykami pożegnały zimę i radośnie śpiewając piosenki witały wiosnę. Następnie, tradycyjnie już, przeszliśmy barwnym korowodem ulicami naszego osiedla. Wręczając spotkanym przechodniom wiosenne kwiaty, życzyliśmy zdrowia i szybkiego nadejścia ciepłej, zielonej wiosny.

„Muchomorki” w kwiaciarni

14 marca dzieci z grupy „Muchomorki” wybrały się na wycieczkę do kwiaciarni – miejsca kolorowego i pachnącego bez względu na porę roku, gdzie zawsze możemy znaleźć mnóstwo żywych, pięknych kwiatów, ale nie tylko. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi różnych zawodów w bliższym i dalszym otoczeniu przedszkola, poszerzanie wiedzy na temat punktów usługowo – handlowych w środowisku lokalnym. Przedszkolaki poznały różne kwiaty cięte i doniczkowe, nazywały je i rozróżniały. Dowiedziały się w jaki sposób pielęgnować rośliny, by pięknie rosły oraz jakie narzędzia potrzebne są do pracy florystki. Oglądały również kwiaty sztuczne, doniczki i inne przedmioty, które możemy kupić w kwiaciarni. W drodze powrotnej szukały także oznak zbliżającej się wiosny i znalazły je. Były to przebiśniegi, które zakwitły w przydomowych ogródkach w naszej miejscowości.