Policjantki w przedszkolu

25 października grupę  „Biedronki” odwiedziły  policjantki z KPP w Grajewie oraz Inspektor z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Podczas spotkania z policjantkami dzieci dowiedziały się jak należy dbać o własne bezpieczeństwo, gdy na drodze spotkamy psa. Natomiast pani z TOZ opowiedziała nam o życiu czworonogów w schroniskach oraz o tym, jak należy dbać o nasze domowe zwierzęta.

SOKI W „MOTYLKACH”

By przedszkolak nie był chory,

je marchewki, kalafiory,

pije mleko, biega kłusem,

a wieczorem śpi jak suseł.

ŚWIEŻO WYCISKANE SOKI TO EKSPRES DO ZDROWIA „MOTYLKÓW”           I  WSZYSTKICH  PRZEDSZKOLAKÓW

Poszerzenie wiedzy i zwiększenie świadomości dzieci dotyczących właściwych nawyków żywieniowych i zdrowego trybu życia, to główny cel naszej placówki w ramach działań Przedszkola Promującego Zdrowie.

Różnorodność posiłków, zbilansowana dieta, duża ilość świeżych owoców i surowych warzyw, to podstawa zdrowego odżywiania przedszkolaków.

Dzieci z grupy „Motylków” dobrze wiedzą, że naturalne i najlepsze witaminy zawierają owoce i jarzyny, dlatego chętnie je jedzą, jednak świeżo wyciśnięty sok owocowo-warzywny piły w przedszkolu po raz pierwszy dnia 05.10.2017r. Degustacja soku była poprzedzona rozmową na temat etapów przygotowania soku i niezbędnego sprzętu. Dzieci poznały zasady działania wyciskarki do soków oraz potrzebę zachowania bezpieczeństwa, czystości i higieny podczas przygotowywania soku. Zorganizowane zajęcie było jednym z wielu z realizowanych cyklów „Dary jesieni z ogrodu i sadu” i „W zdrowym ciele zdrowy duch”, w których dzieci  z ciekawością i zaangażowaniem uczestniczą.

TEATR W PRZEDSZKOLU

2 października gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru pod Orzełkiem z Białegostoku. Przedszkolaki oglądały spektakl pt. „Czarne i białe”. Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzyli książkę o czarno-białym miasteczku. Wszyscy braliśmy  udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwowaliśmy czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Poznaliśmy perypetie mieszkańców miasteczka bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu były płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki.

Fruit-Amazing-HD-Wallpaper

DARY PANI JESIENI NA TALERZU

Przyszła do nas Pani Jesień, a z nią smaczne i zdrowe warzywa i owoce.

Dzieci z grupy „Biedronki” powitały Panią Jesień samodzielnie przygotowaną sałatką owocową. Podczas zajęć kulinarnych przedszkolaki uczyły się bezpiecznie posługiwać nożem oraz dbały o czystość i higienę. Po skończonej pracy nastąpiła wspólna degustacja pysznego i bogatego w witaminy dania.