Wakacje_2_X0_big

ŻYCZENIA NA WAKACJE :-)

Pojedziemy na wakacje
Razem z mamą, razem z tatą,
Zabierzemy piłkę, namiot
I skakankę. Co ty na to?

W góry, w lasy lub nad morze,
Każdy jedzie tam, gdzie może.
Bliżej słońca, bliżej wody,
By się kąpać dla ochłody.

Słońce, woda, las już czeka,
Wszystkie dzieci woła.
Zabawimy się wesoło
Przed powrotem do przedszkola.

Wszystkim Przedszkolakom oraz ich Rodzicom życzymy wesołych, słonecznych, bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do przedszkola.

Do zobaczenia we wrześniu! :-)

Dyrekcja i pracownicy Przedszkola Miejskiego Nr 6

20170622_163031

„MUCHOMORKI” ŻEGNAJĄ PRZEDSZKOLE

Skończyły się figle, swawole
Żegnamy dziś nasze przedszkole
Zeszyt, książka nas woła
Do nauki zachęca szkoła

22 czerwca 2017r. w grupie IV „Muchomorki” odbyło się uroczyste pożegnanie 6-latków, które opuszczają mury Przedszkola Miejskiego nr 6, aby od września rozpocząć naukę w szkole. Odświętnie ubrane dzieci przedstawiły program artystyczny. Podziękowały rodzicom, pani dyrektor, wychowawczyniom, woźnym, kucharkom oraz wszystkim tym, którzy ciężko pracowali, aby okres przedszkolny upłynął w beztroskiej atmosferze. Były chwile, kiedy wszyscy z  trudem ukrywali wzruszenie. Po części artystycznej pani dyrektor pogratulowała przedszkolakom i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz książki.

Ten dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci tej wspaniałej grupy.

„BIEDRONKI” ŻEGNAJĄ PRZEDSZKOLE

21 czerwca 2017r. w grupie V „Biedronki”  odbyła się uroczystość pożegnania starszaków. Kilka lat wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice. Na początku wystąpiły dzieci  młodsze, które piosenką i wierszykiem pożegnały starszych kolegów. Później starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne.

Po występach wszystkie dzieci otrzymały  pamiątkowe dyplomy oraz książki.

VI OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

20 czerwca odbyła się kolejna sportowa zabawa dla przedszkolaków. Dla wszystkich przygotowano stoiska ze sportowymi zadaniami, za które młodzi „olimpijczycy” zostali nagrodzeni medalami i dyplomami.

WIELKA WYPRAWA „MUCHOMORKÓW”

19 czerwca 2017 roku dzieci z grupy IV „Muchomorki” wybrały się na wycieczkę do Lipińskich Małych. Tam           w gospodarstwie agroturystycznym „Przystanek Lipińskie” uczyliśmy się strzelania z łuku, rzucaliśmy oszczepem i maczugą do krzyżaka (kukły). Braliśmy też udział w wykopaliskach archeologicznych. Uczyliśmy się odczytywania mapy skarbów oraz odkopywaliśmy jaćwieski skarb gdzie niespodzianką były czekoladowe złote monety. Na zakończenie uważnie słuchaliśmy gawęd o Jaćwingach przy ognisku, a posiłki spożywane na powietrzu, po dużej aktywności ruchowej, smakowały wszystkim podwójnie.

Kolejny raz zostały nam cudowne wspomnienia :-)

Mali ornitolodzy

W dniu 19.06.2017. dzieci z grupy „Smerfy” wyruszyły na wycieczkę na łąkę do Parku „Solidarności”. Maluchy     z wykorzystaniem lornetek podziwiały ciekawe widoki. Obserwowały oraz rozpoznawały zwierzęta tam żyjące , słuchały rechotu żab i śpiewu ptaków. Piękna pogoda zapraszała do wesołej zabawy. Pełne wrażeń wróciły        do przedszkola. Świat przyrody wywołał pasję poznawczą i badawczą, stał się dla dzieci czymś bardzo bliskim.

Dzień Dziecka

Festyny rodzinne z okazji Dnia Dziecka stały się już tradycją w naszym przedszkolu. W tym roku bawiliśmy się na przedszkolnym placu zabaw. Było malowanie twarzy, zabawy ruchowe i muzyczne, konkursy sportowe, dmuchane zjeżdżalnie oraz wiele innych atrakcji.

Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki dla  których warto organizować takie uroczystości.

Wyróżnienie w konkursie

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku ogłosił konkurs do spotu radiowego: „5 powodów dla których mój Tata/moja Maja powinni zapinać pasy”. Kilkoro dzieci z grupy „Muchomorki”  wzięło udział w tym konkursie, a wyróżnienie otrzymał Antoni Wasilewski.

Serdecznie gratulujemy!

Dzień Dziecka „Muchomorków” na kręgielni

W piątek 2 czerwca  przedszkolaki z grupy „Muchomorki”  kolejny raz odwiedziły pobliską kręgielnię „Spółdzielcza 1”. Zaprosili nas rodzice Olka, Państwo Śliwińscy. Toczenie po torze dużych i ciężkich kul było dla dzieci ogromną frajdą. Każdy chciał spróbować swoich sił. Gra toczyła się na czterech torach jednocześnie, a komputer pokazywał kolejność rzutów i wyniki. Po wyczerpującej grze wszyscy mieli okazję spróbować smacznych babeczek, wyśmienitej pizzy i ugasić pragnienie różnymi napojami.

Serdecznie dziękujemy właścicielom restauracji „Spółdzielcza 1”