Festyn „CZAS NA ZDROWIE”

30.05.2015. dwie grupy przedszkolaków z naszego przedszkola „Skrzaty” i „Motylki” wzięły udział w regionalnym festynie „CZAS NA ZDROWIE” zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w ramach współpracy m.in. z MOSIR – em w Grajewie. Festyn promował ideę zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w celu integracji społecznej uczniów Zespołu Szkół Nr 2 z dziećmi, młodzieżą, ale też ludźmi starszymi z naszego regionu. Dzieci, zachęcane przez młodzież ze szkoły, z ochotą uczestniczyły w zaplanowanych imprezach towarzyszących: konkursach, np. wiedzy             (w bibliotece szkolnej), konkurencjach sportowych   i zabawach tanecznych oraz oglądały stanowiska wystawiennicze promujące firmy. Tworząc 6- 8 osobowe zespoły wzięły udział w zawodach drużynowych o nagrodę dyrektora MOSIR – u w Grajewie. Zwycięska drużyna z naszego przedszkola otrzymała dyplomy              i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy słodycze, baloniki i drobne upominki. Wrażenia z festynu na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Dzień Mamy i Taty u „Smerfów”

Mamo, Tato – nadstaw uszka
słuchaj mego dziś serduszka.
Niech Ci powie jego bicie,
że ja kocham Cię nad życie!

26 maja Maluszki świętowały Dzień Mamy i Taty. Wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Podczas  występu,  w którym  dzieci zaprezentowały swoje zdolności  na twarzach rodziców zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły rodzicom piękne serduszka i kwiaty. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Była bardzo radosna, przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

OGŁOSZENIE

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 6 w Grajewie zaprasza firmy budowlane do złożenia oferty na wykonanie adaptacji jednego z pomieszczeń na łazienkę dla dzieci i pomieszczenia pomocniczego w przedszkolu.

Oferty należy złożyć do dnia 09.06.2017r. w kancelarii przedszkola.

Dzień Mamy i Taty u „Motylków”

Dzień Mamy i Dzień Taty to jedne z najważniejszych wydarzeń przedszkolnych. Z tej okazji 25. 05.2017 r. dzieci z grupy „Motylki” wystąpiły przed rodzicami w przedstawieniu pt. „Najlepsza Mama, najlepszy Tata pod słońcem”. Zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Rodzice byli wzruszeni i bardzo zadowoleni. Po występach, wraz z życzeniami i buziakami, dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty – słoneczka. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku!

KONKURS RECYTATORSKI W GCK

29 maja w Grajewskim Centrum Kultury już po raz kolejny odbył się Konkurs Recytatorski ph. „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”. Nasze przedszkole reprezentowali: Laura Ladzińska, Antoni Wasilewski, Piotr Borawski, Szymon Modzelewski i Dariusz Styczyński. Po naradzie jury wyłoniło zwycięzców. Nasz przedstawiciel, Antoni Wasilewski, wywalczył pierwsze miejsce i będzie reprezentował nas w Białymstoku. Drugie miejsce otrzymał Szymon Modzelewski, a Piotr Borawski i Dariusz Styczyński otrzymali wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono  pamiątkowe dyplomy i książki.

Dzień Mamy i Taty u „Skrzatów”

„NAJPIĘKNIEJSZE KWIATY DLA MAMY I TATY”

26 maja „Skrzaty ”podziękowały swoim rodzicom za  miłość, troskę i cierpliwość inscenizacją               „Na majowej łące” oraz wierszem i piosenką. Dzieci pięknie odegrały swoje role, zatańczyły wspólnie z rodzicami „kaczuszki”, na koniec wręczyły laurki z portretami i kwiaty wraz z życzeniami. Dzień Rodziny  to wspaniały czas pełen wzruszeń, radości i uśmiechu zarówno dla rodziców jak i ich dzieci. Spotkanie zakończyło się miłym, słodkim poczęstunkiem.

Dzień Mamy i Taty u „Biedronek”

24 maja to dzień szczególny dla dzieci z grupy „Biedronki”. W tym dniu przedszkolaki zaprosiły swoich kochanych Rodziców na uroczystość z okazji ich święta. Piękną inscenizacją pt. „Rady dobrych wróżek dla naszych mam” oraz wierszami, piosenką i upominkami podziękowały Rodzicom za miłość, opiekę i trud wychowania.

Dzień Mamy i Taty u „Muchomorków”

Dzisiaj te kwiatki powiedzą  same,                                                                                                                             jak bardzo kocham Tatę i Mamę!

Pod takim hasłem odbyła się dzisiejsza uroczystość z okazji zbliżającego się święta Mamy i Taty. Przedszkolaki przygotowały dla swoich rodziców piękne przedstawienie. W wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale odgrywały swoje role. Niejednej mamie łza zakręciła się w oku. Była to bardzo wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy.

BAJKOWY KOROWÓD

17 maja przedszkolaki z grupy „Muchomorki” wzięły udział w bajkowym korowodzie zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział dla Dzieci oraz Zespół Szkół nr 1 w Grajewie. W pochodzie maszerowały dzieci przebrane za różne postacie z bajek. Oglądaliśmy przedstawienie w wykonaniu uczniów, braliśmy również udział w miniturniejach o bajkach. Wygraliśmy też konkurs na najładniejsze przebranie!

Serdecznie dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę :-)

« 1 z 2 »

„Skrzaty ” w bibliotece

W piątek przedszkolaki udały się Miejskiej  Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci

w Grajewie, aby rozbudzić zainteresowania czytelnicze.

Podczas spotkania panie bibliotekarki opowiadały o swojej pracy, pokazały pomieszczenia i bogaty księgozbiór. Zachęcały dzieci, aby przychodziły z rodzicami wypożyczać książki.

Na koniec ciekawego spotkania dzieci otrzymały zakładki i pamiątkowe książki.

Spotkanie było bardzo interesujące, odbyło się w miłej atmosfer za co serdecznie dziękujemy Paniom Bibliotekarkom.☺