„Zapusty” w przedszkolu!

W naszym przedszkolu pielęgnowane są tradycje ludowe, również te, które już zanikają. Dlatego dzisiaj obchodziliśmy „Zapusty”. W nastrój przedszkolnych ostatków wprowadziły nas dzieci z wszystkich grup wiekowych. Przedszkolaki przebrane w barwne stroje z wielkim przejęciem prezentowały tańce. Wszyscy bawili się przy piosenkach i przyśpiewkach ludowych. Po wspólnej zabawie przyszedł czas na słodkości, którymi częstowała Pani Dyrektor.

KULIG! KULIG!

Dzięki uprzejmości rodziców Piotrusia z grupy „Muchomorki” w naszym przedszkolu został zorganizowany kulig. Sanki ciągnął piękny kucyk o imieniu Karino, a Pan Wojciech dbał o nasze bezpieczeństwo. Towarzyszyła nam wspaniała, słoneczna pogoda, która sprzyjała zabawom na śniegu. Zimowa atrakcja wywołała uśmiech                i ogromną radość naszych dzieci. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Państwu Święćkowskim!!!

„PACZKA DLA BEZDOMNIACZKA”

CHOCIAŻ MAŁE  RĄCZKI MAMY,

CHĘTNIE POMAGAMY !!!

W naszym przedszkolu w dniach 11-20 stycznia odbyła się zbiórka karmy dla psów i kotów ze schroniska . Dzięki hojności  naszych wychowanków udało nam się zebrać 20 kg karmy w puszkach i 37 kg karmy suchej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim PRZEDSZKOLAKOM  i  ich RODZICOM, którzy wzięli udział w  akcji  „Paczka dla bezdomniaczka”.  Jesteśmy dumni, że dzieci  z naszego przedszkola mają w  sobie tyle empatii                     i wrażliwości na los istot słabszych i zależnych od człowieka.

Karmę przekazaliśmy wolontariuszom z TOZ Grajewo, którzy dostarczą ją potrzebującym czworonogom.

Karnawał w przedszkolu

„Jak wesoło dziś w przedszkolu, wkoło słychać brawa.

Gra muzyka już od rana, przecież to karnawał…”

8 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Cała sala, wypełniona postaciami z bajek śpiewała, tańczyła…Jednym słowem szalała…Kibice niejednej drużyny piłkarskiej mogliby pozazdrościć takiej energii, jaką włożyły dzieciaki w dzisiejszą zabawę. Nasz wodzirej nie pozwolił nam się nudzić. Muzyka zachęcała do tańca, a proponowane zabawy i konkursy sprawiały wiele radości. Na zakończenie dzieci otrzymały prezenty od Mikołaja, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Dzisiejsza zabawa dostarczyła  wielu przeżyć i miłych wrażeń. Następny bal karnawałowy już za rok…