Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

przyniesie Wam spokój i radość.

Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia

żyje własnym pięknem,

a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia

życzy dyrektor oraz pracownicy PM nr 6

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

Grudniowy czas, to czas wielkich porządków, bieganiny po sklepach, dźwigania ciężkich zakupów…. W tej krzątaninie przedświątecznej warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad prawdziwą istotą świąt Bożego Narodzenia.

I to właśnie temu służyć mają  m.in.  przedstawienia jasełkowe – by  pomyśleć co jeszcze musimy zrobić, aby Bóg  mógł narodzić się w moim sercu , tak jak kiedyś w Betlejem. W naszym przedszkolu jest już tradycją, że każda grupa przygotowuje oddzielne przedstawienia jasełkowe, na które zapraszani są rodzice. Jedna z grup prezentuje swoje jasełka dodatkowo dla zaproszonych gości, przedstawicieli władz miasta.

Od 13 do 16 grudnia, codziennie odbywały się przedstawienia. W dniu jasełek każde dziecko w stroju przygotowanym przez rodziców  wcieliło się w powierzoną mu rolę, każdy miał możliwość zaprezentowania się w wierszu, kolędzie, pastorałce czy tańcu. Scenografia wykonana przez panie wychowawczynie oraz scenariusze jasełek  pomagały oglądającym odbyć wspólną wędrówkę za betlejemską gwiazdą . Może niejednemu oglądającemu udało się odnaleźć w swoim sercu coś nowego gdy spotkali się z bohaterami tej grudniowej cichej nocy i gdy wspólnie zaśpiewali kolędy. Wysiłek dzieci włożony w przygotowanie jasełek nagrodzony był gromkimi brawami. Na zakończenie dzieci ugościły swoich rodziców słodkim poczęstunkiem.

« 1 z 2 »

Jarmark Świąteczny z Fundacją „Pomóż Im”

W ostatnich dniach przedszkolaki ciężko pracowały nad własnoręcznym wykonywaniem ozdób bożonarodzeniowych po to, by przekazać je Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku. Dziecięce dzieła jak zawsze są pomysłowe, ciekawe i przepiękne. Doskonale wyrażają ducha świąt oraz emocje, które towarzyszyły przedszkolakom w trakcie pracy nad ozdobami. Poprzez zaangażowanie w tę akcję nasi wychowankowie poznają istotę potrzeby drugiemu człowiekowi, uczą się wrażliwości, a także troski o innych.

Fundacja, z którą współpracujemy już kolejny rok, wystawi wszystkie prace na swoim stoisku w czasie Świątecznego Jarmarku na Rynku Kościuszki w Białymstoku w dniach 17 i 18 grudnia.

Zachęcamy do udziału w Jarmarku w Białymstoku, a szczególnie do odwiedzenia stoiska Fundacji „Pomóż Im”, by wesprzeć szczytny cel, a także poczuć magię tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

„BAJKOWA SZOPKA”

15 grudnia odwiedzili nas aktorzy Teatru Pod orzełkiem z Białegostoku. Zagrali spektakl pt. „Bajkowa Szopka” gdzie w tradycyjne jasełka wpleciono złe postaci z bajek, które buntują się przeciwko swoim rolom i pomagają małemu Jezuskowi. Akcja dzieje się w bibliotece, gdzie w Noc Wigilijną postacie z książek przemawiają do widza.

6 GRUDNIA ODWIEDZIŁ NAS NIEZWYKŁY GOŚĆ

Święty Mikołaj z prezentami zawitał w naszym przedszkolu. Szczególnie „Smerfy” bardzo przeżyły spotkanie     z nim, ponieważ był to pierwszy raz, kiedy miały okazję zobaczyć swojego Świątecznego Bohatera.

Dzieciaki starszaki przywitały gościa piosenkami  i wierszami , były zachwycone prezentami, chętnie i wesoło bawiły się przy muzyce.

Na koniec podziękowały Mikołajowi za to, że o nas pamiętał i poprosiły, żeby za rok złożył im wizytę i nie zapomniał o upominkach :)

ZNÓW MAMY SUKCES :-)

1 grudnia dzieci z grupy „Muchomorki” wzięły udział w międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowo-Matematycznej organizowanej przez Przedszkole Miejskie nr 2 w Grajewie. Aleksandra Jasińska, Paulina Koniecko, Maria Lewczuk oraz Piotr Święćkowski wywalczyli dla nas pierwsze miejsce.

Gratulujemy wysportowanym matematykom i życzymy dalszych sukcesów w tych dziedzinach. Mamy również nadzieję, że wspólne zmagania zachęcą wszystkich do polubienia matematyki i w przyszłości zaowocują bardzo dobrymi ocenami w szkole.