POSADZILIŚMY ŻONKILE

Dnia 19 września dzieci posadziły w przedszkolnym ogrodzie żonkile w ramach akcji „Pola Nadziei”, która jest organizowana przez Fundację „Pomóż Im” z Białegostoku. Już kolejny rok pomagamy w ten sposób podopiecznym Fundacji. Zasadzone żonkile wiosną zakwitną, a my rozdamy je wszystkim, którzy wesprą nasze działania.

TEATR W PRZEDSZKOLU

17.10.2016r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru Conieco z Białegostoku, którzy przedstawili spektakl  pt. „Bajka o kapryśnej księżniczce ”.
Księżniczka Mulinka strasznie kaprysi i ciągle wygłupia się. Doprowadzony do rozpaczy ojciec, król Moteczek, postanawia oddać córkę smokowi, a mądry smok pomaga wybrać dobrego kandydata na męża. Wygrywa grzeczny i uprzejmy książę Kordonek
Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami, a po powrocie do sal dzieliły się swoimi wrażeniami.

Policja uczy zasad ruchu drogowego

11października nasze przedszkole odwiedziły policjantki  z Komendy Powiatowej Policji  w Grajewie. Spotkanie miało na celu przypomnienie zasad ruchu drogowego. Panie wyjaśniały jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Ochotnicy wspólnie z Panią policjantką przećwiczyli bezpieczne przejście przez pasy oraz poruszanie się autami w ruchu drogowym. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, ale trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. Żaden z przedszkolaków nie miał również problemu z określeniem jak należy prawidłowo korzystać       z sygnalizacji świetlnej. Wszyscy wiedzieli, że powinni przechodzić przez ulicę pod opieką osoby dorosłej.

Spotkanie Pań policjantek z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, że policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

W podziękowaniu przedszkolaki wręczyły piękne jesienne bukiety i laurkę.