DZIEŃ DZIECKA NA KRĘGIELNI

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie :)

Na majowej łące

24 maja przedszkolaki z grupy „Skrzaty” uczciły Święto Kochanych Rodziców. Motywem przewodnim w inscenizacji była majowa łąka, toteż dzieci były przebrane za rośliny i zwierzęta. Dzieciaki spędziły wiele tygodni nad nauką tekstów ról oraz piosenek, a także przygotowały pomysłowe upominki. Dały z siebie wszystko, aby podziękować rodzicom za trud włożony w ich poświęcenie w wychowaniu, ale przede wszystkim za bezwarunkową miłość, którą są obdarzane każdego dnia. To był magiczny czas wspólnych obchodów Dnia Rodziny. Na twarzach gościły radosne uśmiechy, a w oczach rodziców dało się zauważyć łzy wzruszenia i dumy.

MAMY SUKCES !!!

19 maja 2016r. w Miejskim Domu Kultury w Grajewie odbyły się eliminacje miejskie Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków „O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki”.
Nasze przedszkole prezentowało pięcioro dzieci:
Zuzanna Kruszewska , Jakub Pawełkowski z grupy „Biedronki” oraz Paulina Koniecko, Antoni Wasilewski i Laura Ladzińska z grupy „Muchomorki”.

Jury  wyróżniło Jakuba Pawełkowskiego, a  Antoni Wasilewski i Zuzanna Kruszewska zdobyli  I miejsce i wezmą udział w następnym  etapie konkursu w Białymstoku. Pozostałym dzieciom wręczono pamiątkowe dyplomy  wraz z nagrodą książkową.

Wszystkim naszym wychowankom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

MAMA, TATA – NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA

19 maja dzieci z grupy „Muchomorki” obchodziły Święto Mamy i Taty.  Przedszkolaki zagrały w dwóch filmach: „Rodzina na dobre i złe” oraz „Jak żabka mała rodziców nie słuchała”. Na twarzach wszystkich gościł uśmiech, ponieważ ich pociechy zadały sobie wiele trudu, aby przygotować się do odegrania  każdej ze scen. Nie zabrakło również okolicznościowych piosenek, tańców i wierszy. Na zakończenie rodzice zostali uhonorowani drobnymi upominkami.

„DŹWIĘKI WIOSNY”

17 maja w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. J. S. Bacha w Grajewie odbył się koncert pt.             „Dźwięki Wiosny”. Nasze przedszkole reprezentowała najstarsza grupa „Biedronki” Przedszkolaki mogły poznać wybrane instrumenty muzyczne, a ich brzmienie zaprezentowali uczniowie PSM I stopnia w Grajewie.

NAJMŁODSZE PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZIŁY BIBLIOTEKĘ.

Czytając dzieciom, wzbudzisz ich zainteresowania opowiadaniami, historiami, a nawet więcej – wzbudzisz w nich miłość do książki.

10 maja z okazji obchodzonego w całej Polsce Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) oraz omawianej tematyki kompleksowej „Książka – wielki skarb”  najmłodsze przedszkolaki z grupy „Smerfy” odwiedziły Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały czytanych krótkich opowiadań i zabawnych wierszy. Maluszki zapoznały się  też z księgozbiorem dla dzieci młodszych i sposobem wypożyczania książek. Nagrodą za uważne uczestnictwo w spotkaniu była ciekawa książka oraz pamiątkowa zakładka.

Dziękujemy paniom pracującym w bibliotece za ciepłe i miłe spotkanie.

TURNIEJ EKOLOGICZNY W PM 4

13 MAJA W PIĄTEK …

…dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Turnieju Ekologicznym „Jestem Małym Ekologiem”, organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 4
w Grajewie. Nasze przedszkole godnie reprezentowała drużyna trojga dzieci z grupy „Biedronek”
w składzie: Zuzanna Kruszewska, Lena Kosielska i Jakub Pawełkowski. Na widowni zasiadało również pięcioro naszych wychowanków, którzy dzielnie dopingowali swoich rówieśników. Dzieci odpowiadały na pytania, odgadywały zagadki z zakresu ekologii oraz brały udział w konkurencjach sportowych.

Duże zaangażowanie naszych dzieci sprawiło, że wywalczyły I miejsce. Dostały piękne dyplomy, nagrody oraz  puchar, z którym dumnie pozowały do pamiątkowego zdjęcia. Gospodarze przygotowali dla wszystkich uczestników pyszny, zdrowy i kolorowy poczęstunek. W radosnych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

Za rok będziemy się starać powtórzyć wynik.

STRAŻACY W PRZEDSZKOLU

Pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie w piątek 6 maja odwiedzili dzieci      z grup „Smerfy”, „Skrzaty” i „Motylki”. W ogródku przedszkolnym odbył się pokaz sprzętu strażackiego. Zafascynowane przedszkolaki mogły zobaczyć wnętrze wozu strażackiego, a także wcielić się  w rolę strażaka     i ugasić pożar. Spotkanie z naszymi bohaterami było fantastyczną przygodą i ciekawym doświadczeniem.

Wizyta przedszkolaków w straży pożarnej

5 maja dzieci z grup „Muchomorki” i „Biedronki” miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Dzięki życzliwości panów strażaków przedszkolaki mogły oglądać samochody strażackie, sprzęt pożarniczy oraz motorówkę, która wykorzystywana jest w akcjach ratowniczych w akwenach wodnych. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaka, wejście do wozu oraz próba „gaszenia”.

« 1 z 2 »