PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE LALKI I AKTORA W ŁOMŻY

27 kwietnia nasze przedszkolaki z grup „Muchomorki” i „Biedronki” wyruszyły na wycieczkę do Teatru Lalki         i Aktora w Łomży na przedstawienie pod tytułem „Tygrys Pietrek”. Była to historia małego tygryska, który boi się wszystkiego w otaczającym go świecie. Za karę dorosłe, odważne tygrysy odbierają mu paski. Jednak gdy mama tygryska rozchorowuje się i potrzebuje pomocy, ten zapomina o swoich lękach i odważnie, nie bacząc na czyhające niebezpieczeństwa, wyrusza w świat, by odnaleźć i sprowadzić lekarza. Jego odwaga zostaje nagrodzona i nasz bohater odzyskuje swe paski. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przebieg przedstawienia, a na koniec nagrodziły aktorów wielkimi brawami. Po spektaklu przedszkolaki  poznały tajniki pracy za kulisami teatru. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu do Łomży :)

« 1 z 2 »

„Muchomorki” i „Skrzaty” w bibliotece

26 kwietnia z okazji obchodów Światowego Dnia Książki (odbywał się 23 kwietnia) grupa „Skrzatów”                   i „Muchomorków” odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział dla Dzieci w Grajewie. Przedszkolaki wysłuchały dwóch interesujących opowiadań oraz utrwaliły zasady prawidłowego korzystania z książek.              W nagrodę za aktywne uczestnictwo w spotkaniu otrzymały dwie ciekawe książki, a także pamiątkową zakładkę.

Serdecznie dziękujemy paniom bibliotekarkom za ciepłe i pasjonujące spotkanie.

„CZŁOWIEK ORKIESTRA” W PRZEDSZKOLU

Miły, wesoły i utalentowany pan Wiesław Pyzalski, który mówi o sobie „człowiek orkiestra”, zaprezentował przed publicznością przedszkolaków swoje zdolności muzyczne. Dzieci miały okazję zagrać na instrumentach, zaśpiewać i oczywiście posłuchać ciekawych wykonań gościa.

Spotkanie z autorką książek dziecięcych panią Katarzyną Janowicz- Timofiejew

Przedszkolaki z wizytą w szkole

Dla sporej części naszych przedszkolaków ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość,              14 kwietnia dzieci z grupy „Biedronki” i „Muchomorki” odwiedziły kolegów i koleżanki z Zespołu Szkół nr 3         w Grajewie. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wygląda sala lekcyjna, zasiadły do szkolnych ławek i razem z uczniami uczestniczyły w ciekawych zajęciach. Brały również udział w pokazie zumby, podczas którego mogły spróbować swoich sił. Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu szkoły we wrześniu!

Ciekawe książki poznać chcesz, do biblioteki wejdź!

13 kwietnia dzieci z grupy „BIEDRONKI”  i „MOTYLKI” odwiedziły Bibliotekę Miejską Oddział dla Dzieci. Mali czytelnicy  w skupieniu słuchali  zabawnych i pouczających treści wierszy.  Pani wyjaśniła przedszkolakom zasady korzystania ze zbiorów  biblioteki.  Wszystkie dzieci  otrzymały zakładki do książek. Wizyta skutecznie zachęciła naszych wychowanków do czytania i wypożyczania książek . Obiecały, że wspólnie z rodzicami zajrzą tu jeszcze nie jeden raz.

Dziękujemy Paniom za piękną lekcję biblioteczną

Przegląd w Hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II

07.04.2016 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbył się konkurs muzyczny organizowany w 11 rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II.

Nasze przedszkole reprezentowało dwoje sześciolatków: Zuzanna Kruszewska i Jakub Pawełkowski z grupy „Biedronki”. Soliści otrzymali pamiątkowe dyplomy – wyróżnienia. Konkurs uświetnił występ dzieci czteroletnich z grupy „Motylki”.  Gościnnie przedstawiły dwie piosenki pt. „Biały Pasterz” oraz „Lolek”. Ten występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami, a organizatorzy wręczyli maluchom słodkie niespodzianki.

Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności podczas tak uroczystego występu. Dziękujemy dzieciom za odwagę i chęć wzięcia udziału w występie, a rodzicom za współpracę.