wielkanoc-kroliczki-kurczaczki-jajka-kwiaty

WIELKANOC

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół

ŻYCZY DYREKTOR ORAZ PRACOWNICY

” KOLOROWA WIELKANOC „

21 marca dzieci z grupy „Biedronki” zaprosiły rodziców na uroczystość z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. W kolorowych strojach wszyscy wychowankowie prezentowali się pięknie  i z zaangażowaniem odegrali swoje role.

W inscenizacji przedstawiły tradycje  i zwyczaje związane z Wielkanocą, np. malowanie pisanek, przygotowanie święconki i stołu świątecznego, przynoszenie prezentów przez  zajączki, robienie palmy wielkanocnej itd. Najwięcej emocji i radości dostarczył zwyczaj lanego poniedziałku, czyli śmigus –dyngus. Na zakończenie drużyna „Dzielnych Zająców Wielkanocnych” częstowała gości czekoladowymi jajeczkami.

Gromkie brawa świadczyły o tym, że występ wszystkim się bardzo podobał i wprowadził naszych gości w świąteczny nastrój.

Dzień później przedszkole odwiedzili uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 4. Oni też obejrzeli inscenizację związaną z Wielkanocą. Na koniec naszego spotkania goście otrzymali jajeczka z życzeniami świątecznymi przygotowanymi przez gospodarzy, czyli grupę „Biedronki”.

Dzieci nie zapomniały również o pracownikach  naszego przedszkola. 23marca wręczyły – wraz z najlepszymi życzeniami – gipsowe, własnoręcznie malowane jajeczka. W zamian za podarunki otrzymały uściski, buziaczki  i słodkie cukiereczki.

« 1 z 2 »

PODSUMOWANIE AKCJI „ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA BEZDOMNIACZKA”

16 marca 2016 r. w naszym przedszkolu gościliśmy panią Katarzynę Blusiewicz
z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Tego dnia odbyło się podsumowanie akcji „Świąteczna paczka dla Bezdomniaczka” organizowanej przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Ełku. Celem akcji była zbiórka karmy dla psów i kotów. Dzieci oglądały pouczające filmy edukacyjne na temat odpowiedzialności za posiadane zwierzęta. Pani Katarzyna Blusiewicz podczas kolejnego już spotkania uwrażliwiła dzieci na krzywdę bezdomnych zwierząt oraz troskę, jaką powinniśmy otaczać opuszczone koty i psy.

W podziękowaniu za zaangażowanie w zbiórkę karmy pani Katarzyna przekazała dla przedszkola dyplom „Przyjaciela Zwierząt”, a naszym wychowankom rozdała plakietki i broszurki „Uśmiechnięte cztery łapy”.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyli się również nasi czworonożni goście Pucek
i Miszka. Dwa milusińskie pieski rasy Shih Tzu, które razem z panią Kasią odwiedziły nasze przedszkole.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w kolejną już zbiórkę karmy, a pani Katarzynie Blusiewicz za pouczające spotkanie.

WITAMY WIOSNĘ

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…
                                                     E. Budryk

21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek i wierszyków, a dzieci z grupy „Biedronki ” przygotowały inscenizację pt. „Wielkanoc przychodzi z wiosną”. O godzinie 10.00 wszystkie dzieci zebrały się na jednej sali, gdzie były widzami spektaklu. Cała społeczność przedszkolna wesoło bawiła się, a nadejściu wiosny towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

PAN NADLEŚNICZY W PRZEDSZKOLU

10 marca nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście: Pan nadleśniczy Marian Podlecki miłośnik przyrody, autor książek dla dzieci oraz pani Olga Jabłońska pracownik Nadleśnictwa Rajgród. Pan nadleśniczy zapoznał przedszkolaki z życiem leśnych zwierząt, ich zwyczajami i upodobaniami. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści, odgadywały zagadki o zwierzętach, śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Wykazały się dużą wiedzą na temat zwierząt i ptaków zamieszkujących polskie lasy. Na koniec otrzymały upominki.
Miłe i pouczające spotkanie uwieczniliśmy na wspólnym zdjęciu.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za ciekawą lekcję przyrody.

tytul dzien kobiet

DZIEŃ KOBIET

„Ósmy marca” gdy nadejdzie
przez jeden dzień cały,
nie dokuczaj tym kobietom
dużym ani małym.
Małym, jeśli umiesz zaśpiewaj
piosenkę, a tym dużym przynieś
kwiatek i ucałuj w rękę.”

8 marca to święto kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym wyjątkowym dniu dzieci z grupy „Muchomorki” zaprezentowały piękny program artystyczny dla wszystkich pań z przedszkola oraz dla swoich mam. Były wesołe wiersze, pięknie zaśpiewane piosenki i brawurowo wykonane tańce. Nie zabrakło również elementów humorystycznych. Dzieci wręczyły gościom własnoręcznie zrobione kwiaty.Udany występ został nagrodzony gromkimi brawami, a panie z przedszkola w podziękowaniu obdarowały dzieci słodkościami.

« 1 z 2 »

WSPOMÓŻMY FUNDACJĘ

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej wspierającej Fundację „Pomóż Im” na rzecz pomocy dzieciom z hospicjum w Białymstoku.

Akcja odbędzie się w dniach 7.03-14.03.2016r.

Chętne osoby prosimy o zakup:
pościeli, kołder, ręczników, podkładów, pieluch, środków czystości, kosmetyków    i akcesoriów do pielęgnacji niemowląt, zabawek, materiałów plastycznych, gier edukacyjnych oraz wsparcie finansowe