bn

**********************************************************************

Boże Narodzenie to cudowny czas
Wszyscy już czekają na choinki blask
Na jej świeży zapach i kolorów moc
Na pierwszą gwiazdkę
i tę cudowną wigilijną noc ….

Z okazji nadchodzących
Świąt Bożego Narodzenia
życzymy spokoju, szczęścia
rodzinnej atmosfery oraz
samych cudownych świątecznych chwil
spędzonych w gronie rodzinnym.

Dyrektor wraz z pracownikami

MAGIA ŚWIĄT W PRZEDSZKOLU

Tradycją naszego przedszkola są coroczne jasełka przygotowywane przez dzieci pod opieką nauczycielek.       Nie inaczej było w tym roku  :) W pięknie udekorowanych salach zebrali się wszyscy zaproszeni goście. Przedstawienia były wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.
W przygotowania włączyli się również rodzice, przygotowując dzieciom stroje, za co oczywiście serdecznie dziękujemy.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W ubiegłym tygodniu odbył się bożonarodzeniowy kiermasz ozdób świątecznych, które nasze przedszkolaki wykonały własnoręcznie. Dochód z pomysłowych stroików oraz ciekawych pocztówek zostanie przekazany       na zakup pomocy dydaktycznych do naszego przedszkola.
Dziękujemy wszystkim za szczodry udział w akcji!

Wizyta Świętego Mikołaja

7 grudnia do naszego przedszkola zawitał wyczekiwany przez cały rok Święty Mikołaj. Dzieciaki z radością przywitały gościa, śpiewały mu piosenki i recytowały wiersze. Mikołaj przygotował dla każdego z przedszkolaków fantastyczny prezent. Dzieciaki obiecały Mikołajowi, że będą przez cały następny rok bardzo grzeczne oraz zaprosiły na kolejną wizytę. Koniecznie z prezentami!

Pomagamy w przygotowaniu Jarmarku Świątecznego Fundacji „Pomóż Im”

W ramach współpracy z Fundacją „Pomóż Im” dzieci wykonały różnego rodzaju ozdoby świąteczne, w tym bombki, wieńce, świeczniki, choinki oraz kartki. Przedszkolaki bardzo chętnie zaangażowały się w tę wspaniałą akcję. Ich dzieła charakteryzują się pomysłowością i wielkim zapałem. Tematyka świąteczna zawsze budzi radość i emocje, a towarzyszący całemu przedsięwzięciu cel dodatkowo mobilizował nasze dzielne przedszkolaki. Prace zostaną przekazane Fundacji, która wystawi je na kiermaszu świątecznym w Białymstoku na placu przy Ratuszu. Fundusze zostaną przekazane na pomoc podopiecznym w Klinice Onkologii i Domowym Hospicjum.

Burmistrz z wizytą w przedszkolu

4 grudnia nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście na czele z Burmistrzem Dariuszem Latarowskim       w roli Mikołaja. Wszyscy wspólnie świetnie się bawili, a dzieci podziękowały za wizytę gromkimi brawami, piosenkami i wierszami. Zakończenie okazało się niezwykle słodkie bo wszyscy otrzymaliśmy pyszne cukierki.

Przedszkolaki w kinie

Kto z nas nie lubi oglądać bajek, znacie może taką osobę? Jedno jest pewne nasze przedszkolaki do tego grona osób nie należą, dlatego wybrały się do kina, aby prześledzić losy bohaterów z bajki pt. „Rio 2″. Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń.

„KOLĘDNICY”

1 grudnia Teatr Lalek „Pod Orzełkiem” z Białegostoku przedstawił sztukę pt. „Kolędnicy” .

Aktorzy poprzez tematykę przedstawienia wprowadzili dzieci w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki mogły przebrać się za tytułowych kolędników oraz odgrywać role w scenkach              o historii tego wielkiego święta, co z pewnością wzbogaciło naszych wychowanków o nowe wiadomości.     Dzieci z zapałem śpiewały kolędy oraz pastorałki. Widać, że już nie mogły się doczekać tego wspaniałego, zimowego i radosnego okresu bożonarodzeniowego.