PASOWANIE na PRZEDSZKOLAKA w grupie „SMERFY”

Dzień 26 listopada 2015 roku pozostanie na długo w pamięci dzieci 3-letnich z grupy „Smerfy” z naszego przedszkola oraz ich rodziców i rodzeństwa. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza bardzo ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej o tematyce jesiennej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią i zasługują na miano przedszkolaka.. Były więc piosenki, wiersze , zabawy ruchowe i tańce nagradzane przez rodziców gromkimi brawami. Po części artystycznej, dzieci złożyły przyrzeczenie obiecując: przychodzić do przedszkola każdego dnia z uśmiechem; zgodnie bawić się z kolegami; jeść warzywa, pić mleko; być dzielnymi przedszkolakami.
Rodzice również uroczyście ślubowali: zawsze mieć w pamięci, że dziecko jest niepowtarzalnym darem; słuchać uważnie o czym mówi, przytulać często; doceniać w dziecku to, co jest w nim najlepsze; cieszyć się jego dzieciństwem, pamiętając, że lata szybko mijają kiedy ono jest małym dzieckiem.
Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał od wychowawczyni dyplom pasowania ze smerfami symbolem grupy oraz upominek od rodziców. Pasowaniu towarzyszyły łzy radości i wzruszenia oraz błysk fleszy, ponieważ rodzice starali się upamiętnić pierwszą w życiu ich dzieci uroczystość przedszkolną.
Uroczystość ta pozwoliła rodzicom zintegrować się z przedszkolem. Była również świetną okazją do poznania stopnia uspołecznienia i nabytych przez ich pociechy umiejętności.
Teraz dzieci z grupy „Smerfy” z dumą mogą powiedzieć
– Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

_MG_6130

W piątek w naszym przedszkolu odbyło się Andrzejkowe Piżama Party. Tego dnia wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy placówki przybyli do przedszkola z poduszkami i piżamami.
W czasie zabawy były tańce, wróżby, bitwa na poduchy, seans filmowy i wiele innych atrakcji. Impreza była tak udana, że ciężko stwierdzić kto lepiej się bawił: przedszkolaki czy pracownicy?
Chyba po prostu wszyscy dobrze się bawiliśmy! :)

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie, pluszowe misie opanowały Przedszkole nr 6 w Grajewie. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
Dzieci poznały historię święta, wspólnie śpiewały piosenki o misiach. Były zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, misiowe tańce oraz degustacja miodku.

FESTIWAL GORĄCYCH SERC 2015

19 listopada bieżącego roku w Miejskim Domu Kultury odbył się XII Festiwal Gorących Serc, na którym prezentowali się różni wykonawcy – soliści, zespoły i tancerze. Został rozstrzygnięty również konkurs plastyczny pt.: „Niezwykłe serce” organizowany przez Stowarzyszenie Szkoła Naszą Szansą i Zespół Szkół Specjalnych im. Świętego Jana Pawła II, w którym brały udział dzieci z naszego przedszkola. Praca Jakuba P. zajęła I miejsce,   a Zuzi K. została wyróżniona. Dzieci otrzymały upominki i piękne dyplomy.
Serdecznie gratulujemy naszym wychowankom i życzymy sukcesów w następnych konkursach.

KONKURS RECYTATORSKI

20 listopada odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytatorski ph.”Wesołe wierszyki”.
Pięcioro reprezentantów każdego przedszkola w naszym mieście przedstawiło swoje umiejętności przed jury    w składzie: pani Lucyna Bagińska, pani Urszula Kowalczuk i pani Irena Bar.
I miejsce: Tomasz Górski z PM nr 4 i Lena Kosielska z PM nr 6,
II miejsca: Szymon Liżewski z PM nr 4 i Jakub Pawełkowski z PM nr 6,
III miejsce: Julia Wierzbicka z z PM nr 1.
Wyróżnienia otrzymali: Jakub Doliwa z PM nr 2,Laura Ladzińska z PM nr 6,Zuzanna Kruszewska z PM nr 6,Michał Moszczyński z PM nr 1.
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe książki oraz dyplomy, zaś laureaci zostali nagrodzeni dodatkowymi upominkami.
Celem konkursu było rozwijanie odwagi scenicznej, budowanie w przedszkolakach spontaniczności, otwartości, a także doskonalenie pamięci, koncentracji oraz słownictwa. Dzieci nauczyły się właściwego reagowania na sukcesy lub porażki, rozwinęły swoje zainteresowania, a przy tym znakomicie się bawiły. Z pewnością konkurs ten będzie stanowił wspaniałe doświadczenie, dzięki czemu uczestnicy będą go wspominać z uśmiechem na twarzy.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy :)

« 1 z 2 »

NASZE PRZEDSZKOLAKI WYWALCZYŁY ZWYCIĘSTWO :)

17 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Grajewie odbył się turniej pod hasłem „Witaminki dla chłopczyka      i dziewczynki”. Reprezentantami naszego przedszkola były dzieci z grupy IV „Muchomorki”( Aleksandra Jasińska i Piotr Święćkowski) oraz dzieci z grupy V ”Biedronki”(Lena Kosielska, Zuzanna Kruszewska, Jakub Pawełkowski ). Przedszkolaki rywalizowały w konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i umiejętności              z zakresu zdrowego stylu życia, a także uczestniczyły w zabawach, grach ruchowych i sprawnościowych.
Byliśmy najlepsi i zdobyliśmy I miejsce!!!
Serdecznie gratulujemy  :)