KOLEJNY RAZ ZAKWITNĄ ŻONKILE

Nasze przedszkolaki wspierają akcję „Pola Nadziei”, która po raz kolejny organizowana jest przez Fundację” Pomóż im” z Białegostoku.
Dzieci posadziły żonkile w przedszkolnym ogródku. Wiosną, kiedy te symboliczne kwiaty zakwitną, maluchy i dorośli będą kwestować na rzecz potrzebujących. Ofiarodawcy otrzymają za przekazany datek żonkila – symbol nadziei na nowe życie – odrodzenie.

OGŁASZAMY KONKURS RECYTATORSKI ;)

„Przedszkolaki wierszyki przygotują
      i przed publicznością wspaniale je
                          zaprezentują”

Ogłaszamy                                                                                                                                                                                          Konkurs Recytatorski ph. „ Wesołe wierszyki”

Organizator konkursu:
       Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie
                         Os. Południe 34
                         19-200 Grajewo

Regulamin konkursu recytatorskiego :
1. Cele konkursu :
- zachęcanie do wspólnego czytania z dzieckiem literatury, w tym poezji dla dzieci,
- kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich,
- wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności,
- dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich,
- uwrażliwianie na piękno otaczającego świata, przyrody zawartych w utworach literackich.

2. Warunki uczestnictwa :
- w konkursie mogą uczestniczyć dzieci w wieku 4-6 lat,
- każde przedszkole może zgłosić 5 dzieci,
- zgłoszenia udziału dziecka w konkursie dokonuje nauczyciel prowadzący daną grupę wypełniając jednocześnie załączoną „kartę uczestnictwa w konkursie recytatorskim” w terminie do 10 listopada ,
- konkurs odbędzie się 20 listopada 2015r. o godzinie 9.30 w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Grajewie.
3. Jury :
- komisję konkursową powołuje organizator, w jej skład wchodzą trzy osoby,
- decyzja komisji jest niepodważalna.
4. Kryteria oceny :
Na ocenę recytacji mają wpływ następujące elementy :
– dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
– poprawne i płynne deklamowanie,
– kontakt ze słuchaczem,
– ogólny wyraz artystyczny (gest sceniczny, element ruchu, strój).
5. Nagrody :
- przewidziane są 3 nagrody główne (I, II, III miejsce), wyróżnienia oraz dyplomy za udział dla wszystkich uczestników,
- ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 20 listopada
- wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej przedszkola.

Organizatorzy:
Monika Albińska
Elżbieta Ossowska

„Psotna Anka – Jagodzianka”

We wtorek zaprzyjaźniony z naszymi dzieciakami teatr „CoNieco” przedstawił spektakl pt. „Psotna Anka – Jagodzianka” opowiadający o niezwykłej dziewczynce, której odwaga i spryt uratowały młode damy przed smokiem Zakalcem. Jak zwykle przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w tworzeniu teatrzyku, co dodatkowo wzbudzało zainteresowanie sztuką.

FESTYN „UŚMIECHNIĘTE CZTERY ŁAPY”

Z okazji obchodów Światowego Dnia Zwierząt, 02.10 w CEE w Ełku, odbył się festyn „Uśmiechnięte Cztery Łapy”, w którym wzięło udział troje dzieci z naszego przedszkola. Impreza zorganizowana została przez Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami Oddział Ełk oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.
Głównym celem festynu było uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw wobec naszych braci mniejszych.
Podczas festynu dzieci uczestniczyły w projekcji filmu i rozmowie na temat złych postaw w stosunku do zwierząt. Oglądały piękne akwaria znajdujące się w budynku Centrum Edukacji Ekologicznej, odwiedziły stoiska m.in. Straży Miejskiej, weterynarzy, schroniska Green House, TOZ EŁK oraz akcji „Zerwijmy Łańcuchy”. Korzystały z wielu atrakcji, takich jak miasteczko zabaw i dmuchane zjeżdżalnie oraz jazda na pluszowych konikach. Nasze pociechy chętnie skorzystały również z salonu „piękności”, z radością wybierały wymarzony wzór, a następnie poddały się zabiegowi malowania twarzy. Na koniec samodzielnie upiekły kiełbaski przy wspólnym ognisku.
Podczas festynu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny “Uśmiechnięte Cztery Łapy”, w którym brały udział również dzieci z naszego przedszkola. Wyłoniono laureatów z ponad 600 prac plastycznych, a wśród nich znalazł się także nasz wychowanek, Jakub P., któremu serdecznie gratulujemy. Przypomnijmy, że laureatkami w ubiegłorocznym konkursie zostały Nikola K. i Zuzanna K. z naszego przedszkola. Wszystkim dzieciom, które wzięły udział konkursie dziękujemy za wysiłek oraz trud włożony w wykonanie prac i życzymy wielu sukcesów. Serdecznie dziękujemy również pani Alicji i pani Marcie, które poświęciły swój czas i umożliwiły Nikoli, Lenie i Jakubowi dotarcie na miejsce oraz uczestnictwo w festynie. ☺
Dzień był pełen wrażeń. Radość, uśmiechy i emocje jakie towarzyszyły dzieciom podczas festynu mówiły same za siebie.

III Festyn Rodzinny ph. „W krainie jesieni”

W piątek 2 października po raz trzeci w ogrodzie przedszkolnym odbył się Festyn Rodzinny ph. „W krainie jesieni”. Ta pora roku przynosi ze sobą pyszne owoce i warzywa, które chętnie zjadamy tak prosto z drzewa lub grządki, jak i przygotowane z nimi ciasta, kompoty, sałatki oraz inne potrawy. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas państwo reprezentujący Urząd Miasta Grajewo: pani Halina Muryjas-Rząsa oraz pan Ryszard Wolwark. Czas umilała pani Izabela Gwiazdowska w roli Pani Jesieni wraz z koleżankami, które wykonywały fantastyczne makijaże oraz tatuaże, puszczały bańki mydlane, uczyły nowych tańców i zabaw. Dzieci miały również szansę wykonywać prace plastyczne innowacyjną techniką. Jesienne popołudnie upłynęło w przyjaznej i ciepłej atmosferze.
Do zobaczenia kolejnej jesieni!

« 1 z 2 »