„DMUCHAŃCE” W PRZEDSZKOLU

Dzisiaj od rana w naszym przedszkolu panowała niezwykła atmosfera. Dzieci z niecierpliwością czekały na zabawy w ogrodzie. Przygotowaliśmy im super niespodziankę, którą były „ dmuchańce ”. Na placu stanęła ogromna zjeżdżalnia oraz zamek do skakania. Pogoda dopisała, humory też, atrakcji było mnóstwo. Przedszkolaki zmęczone, ale z uśmiechem wracały do domu.

” NA MAJOWEJ ŁĄCE ” – DZIEŃ RODZINY W GRUPIE III

25 maja w grupie III „Skrzaty” odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Rodziny”. Podczas starannie przygotowanych występów przedszkolaki prezentowały talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc zachwyt w oczach najbliższych. „Dzień Rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu   i z dala od codziennych zmartwień.

„O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”

21 maja w Miejskim Domu Kultury w Grajewie odbyły się eliminacje miejskie do wojewódzkiego konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków.
Nasze przedszkolaki spisały się wzorowo! Drugie miejsce zajęli: Jakub Pawełkowski i Lena i Kosielska, natomiast Julita Klimaszewska otrzymała nagrodę za III miejsce. Podziękowania za udział w konkursie powędrowały do Natalii Chmielewskiej i Aleksandry Nitkowskiej.
Serdecznie gratulujemy!

CUDOWNYCH RODZICÓW MAMY !

19 maja w grupie „Muchomorków” odbył się Dzień Rodziny.

Dzieciaki z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty przygotowały swoim Rodzicom piękną uroczystość, podczas której zabrały wszystkich gości w podróż do świata baśni i bajek. Śpiewem, tańcem i recytacją stworzyły magiczną atmosferę, dzięki której zapamiętamy to wydarzenie na długo. Przedszkolaki wręczyły swoim Rodzicom własnoręcznie wykonane medale w podziękowaniu za trud włożony w wychowanie i gorącą miłość.

Wielki sukces Małej Julii!

15 maja w Białymstoku odbył się XXIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków ph. „Mama, Tata i Ja”.

Nasze przedszkole reprezentowały Julia Bąk i Nadia Tołkacz. Julia z piosenką „Laleczka z saskiej porcelany” zajęła pierwsze miejsce! To wielki sukces, dlatego wszyscy bardzo się cieszymy i gorąco gratulujemy!               Obu dziewczynkom życzymy powodzenia w dalszej muzycznej przygodzie!

„Wesołe Wierszyki”

12 maja odbył się konkurs recytatorski, którego celem było wyłonienie reprezentantów do miejskich eliminacji do wojewódzkiego konkursu ph. „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”.

W konkursie wzięła udział liczna grupa dzieci, co świadczy o tym, że przedszkolaki próbują przełamywać tremę i rozwijać swoje umiejętności oraz zdolności aktorskie. Jednak jury musiało wybrać tylko pięcioro z nich: Natalia Chmielewska, Julita Klimaszewska, Lena Kosielska, Aleksandra Nitkowska oraz Jakub Pawełkowski.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a wyróżnionym życzymy sukcesów w następnym etapie!

XVII Uliczny Bieg Wilka

W sobotę 9 maja odbył się kolejny Bieg Wilka ulicami naszego miasta. Rywalizację podjęły dzieciaki z naszego przedszkola. Nagrodą za udział były wspaniałe medale. Gorąco gratulujemy wychowankom!

„RZEPKA”

7 maja 2015r. nasze przedszkolaki poczuły prawdziwy nastrój teatru. Wcielając się w role poszczególnych postaci stały się aktorami. A to wszystko za sprawą spektaklu „Rzepka” w wykonaniu Teatru Conieco                   z Białegostoku. Przedstawienie zostało nagrodzone głośnymi oklaskami. Już nie możemy doczekać się kolejnego występu…

PRZEDSZKOLAKI W STRAŻY

5 maja 2015r. starsze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Komendy Państwowej Straży Pożarnej               w Grajewie. Strażacy oprowadzili nas po całym obiekcie oraz opowiedzieli o ich ciężkiej ryzykownej pracy.     Dla dzieci była to doskonała okazja, aby z bliska obejrzeć wozy strażackie przeznaczone do różnych zadań,      ich wyposażenie oraz specjalistyczny sprzęt potrzebny w codziennej pracy.
Największą radość sprawiła maluchom możliwość przymierzenia stroju strażaka oraz lanie wody wężem strażackim. Wizyta wywołała wiele emocji i wrażeń, a chłopcy wyrazili swoją chęć wykonywania w przeszłości zawodu strażaka

VI Powiatowy Dzień Godności

5 maja w Miejskim Domu Kultury odbyły się obchody VI Powiatowego Dnia Godności Osoby                                 z Niepełnosprawnością Intelektualną.

W ramach tego święta Zespół Szkół Specjalnych wraz ze Stowarzyszeniem Szkoła Naszą Szansą w Grajewie zorganizował konkurs piosenki discopolowej ph. „Wszystko mi Disco”, w którym udział wziął duet reprezentujący nasze przedszkole. Zuzanna Rydzewska i Julita Klimaszewska zaśpiewały piosenkę                       pt. „Biedroneczki są w kropeczki”. W nagrodę otrzymały zabawki i pamiątkowe medale. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!