157892_szopka-bozonarodzeniowa-zwierzeta-postacie

Świąt wypełnionych radością i miłością,

niosących spokój i odpoczynek.

Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,

pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia życzą

DYREKTOR ORAZ PRACOWNICY

PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 6

„Do stajenki, do stajenki, gdzie leży Maleńki!”

Jak co roku, w grudniowe popołudnie, na nasze przedszkole spływa magiczna atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wówczas spotykamy się wszyscy razem w uroczystych strojach oraz niepowtarzalnym nastroju wzruszenia i radości, aby w wyjątkowy sposób przeżyć chwilę Narodzenia Pańskiego. Dzieci przygotowywały swoje występy wiele dni, ale to właśnie przed zgromadzoną publicznością poczuły, że robią coś niezwykłego, coś, co było warte wysiłku. Przepiękne dekoracje i cudowne kostiumy dodały inscenizacjom uroku. Przedstawienia niosły ze sobą piękne przesłanie, aby odpowiednio przygotować się na przyjście Pana Jezusa, otworzyć się na Jego miłość i dzielić się nią z rodziną. Najbliżsi byli poruszeni wrażliwością i dojrzałością swoich pociech, które w kolędach, pastorałkach i recytacji wyraziły swoje emocje.

Po występach przedszkolaków zasiedliśmy do stołów na słodki poczęstunek. Długo będziemy wspominać nasze głośne kolędowanie!

„OPOWIEŚĆ O DOBRYM SERCU”

W czwartek, 11 grudnia 2014r. do naszego przedszkola zawitał teatr Conieco z Białegostoku. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl pt. „ Opowieść o dobrym sercu”, w którym strach na wróble zostaje samotny na pustym jesiennym polu. Wyśmiewany przez wróbla , że przestał być potrzebny gospodarzowi, postanawia wyruszyć       w świat. Wiatr pomaga mu wyrwać nogi i Strach rusza na spotkanie przygodom.

MIKOŁAJKOWY KIERMASZ

W dniach 5-6.12.2014r. odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez nasze przedszkolaki.

Dochód z kiermaszu w całości (1200 zł) został przekazany Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku.
Gorąco dziękujemy za wsparcie akcji i za każdą ofiarowaną złotówkę.

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

5 grudnia do naszego przedszkola zawitał długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj.
Przedszkolaki z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Każde dziecko złożyło obietnice, że będzie grzeczne i posłuszne. Po złożonej obietnicy Święty Mikołaj wręczył prezenty             i zapewnił, że za rok znów nas odwiedzi :)