DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka = dzień radosny. 🥰

W naszym przedszkolu święto dzieci trwało nie dzień, ale dwa. Uśmiech na twarzach najmłodszych utwierdził nas w przekonaniu, że to była słuszna decyzja. Pierwszego dnia w ogrodzie przedszkolnym odbyła się dyskoteka. Ponadto dzieci odwiedziły stacje zabawowe, tj. malowanie farbami na folii, puszczanie baniek, stanowiska sportowe, skoczki, fotobudkę itp. Drugi dzień to wspaniała zabawa na kolorowych dmuchańcach.

Tego dnia odwiedziły nas również Panie z Klubu Seniora. Złożyły dzieciom życzenia oraz obdarowały upominkami, za co bardzo dziękujemy.

Drogie dzieci, życzymy Wam dużo radości, uśmiechu i spełnienia marzeń🙂

„WIRTUALNE ŚWIĘTO MAMY I TATY”

26 maja obchodzimy Dzień Mamy, warto uczcić go składając w tym dniu życzenia naszym mamom. Niecały miesiąc później – 23 czerwca obchodzimy Dzień Taty więc jest to idealny moment na złożenie życzeń i podziękowanie tacie za wszystko, co dla nas robi. Połączyliśmy te święta tak, abyśmy mogli uczcić je i świętować razem.

Niestety, w tym roku nie możemy spędzić go wspólnie w przedszkolu. Mimo to dzieci nadały wyjątkowość temu dniu ( choć wirtualnie) i przygotowały wspaniałą niespodziankę w formie koncertu życzeń pt. „ Piosenka dla Mamy i Taty”.

To wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą, bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień

To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy codzienny dzień. To dla nich ten dziecięcy trud.

Zapraszamy do oglądania 🙂

UCZYMY SIĘ BAWIĄC…

Projekt „Uczymy się bawiąc – rozwijanie kompetencji kluczowych w Przedszkolach Miejskich w Grajewie” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej III. Kompetencje i kwalifikacje, Działania 3.1 Kształcenie i edukacja, Pod działania 3.1.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej.

W drugim półroczu w naszym przedszkolu także jest realizowany projekt pt. „Uczymy się bawiąc – rozwijanie kompetencji kluczowych w Przedszkolach Miejskich w Grajewie”. Warto przypomnieć, że jego głównym celem jest podniesienie kompetencji kluczowych u przedszkolaków oraz podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli. Realizacja programu następuje poprzez prowadzanie zajęć dodatkowych – kółka matematycznego z elementami kodowania i robotyki. W zajęciach dodatkowych brały udział dzieci z czterech grup przedszkolnych. Zajęcia dostosowane były do odpowiedniej grupy wiekowej. Najmłodsze dzieci podstawy kodowania utrwalały przy pomocy przeróżnych gier matematycznych, zawierających w sobie elementy kodowania. Starsze dzieci skrupulatnie utrwalały poznane podstawy kodowania w pracy z Ozobotami, laptopami i tabletami (np. program OzoBlockly). Niezastąpione, w każdej grupie wiekowej okazały się także maty do kodowania, zarówno duże, jak i małe. Zabawy z wiatrakiem matematycznym nabrały nowego spojrzenia, gdyż można było daną pomoc dydaktyczną wykorzystać w plenerze w ogrodzie przedszkolnym. Magiczna ściana okazała się być idealna dla przedszkolaków z każdej grupy wiekowej. Dzięki tym zajęciom dzieci rozwijały w dalszym ciągu umiejętność logicznego i krytycznego myślenia. Utrwalały zdolność odkodowywania informacji. Kształtowały umiejętność dodawania i odejmowania. Przypominały kolory i pory roku oraz miesiące. Doskonaliły umiejętność pracy w parach, czy zespołach. Dzieci potrafią posługiwać się liczebnikami głównymi i porządkowymi. Dodawać i odejmować w zakresie dostosowanym do swego wieku. Znają podstawy kodowania, które są dobrym wstępem do kodowania w szkole.

Pomimo że zajęcia w ramach projektu zbliżają się ku końcowi, to będziemy je kontynuować w kolejnych latach w ramach zajęć podstawowych. Widząc zainteresowanie w oczach dzieci nie można przestać i aż serce rośnie, że to, co dajemy od siebie, wraca w pięknym uśmiechu dziecka.

OGŁOSZENIE

Przerwa wakacyjna

w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Grajewie

trwać będzie

od 01.07.2021r. do 31.07.2021r.

KONKURS

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym online pt. „Najpiękniejsza Pisanka” – konkurs przeznaczony jest dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami.

Regulamin w pliku poniżej:

ZAPRASZAMY 🙂

WIOSNA

19 marca br. grupa „Muchomorków” witała z radością wiosnę. Jest to najpiękniejsza pora roku pełna życia i barw. Tego dnia dominowały spódniczki w kwiaty oraz żółte i zielone kolory. Wśród wiosennej dekoracji przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem recytowały, śpiewały i tańczyły żegnając zimę i witając wiosnę. Ich świetna gra aktorska na pewno przyspieszy nadejście cieplejszych, słonecznych dni. Mamy nadzieję, że wiosna zagości już na dobre w naszym mieście i obudzi naturę z zimowego snu.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka 🙂 to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się w naszym przedszkolu 17 marca. Mali artyści z Grupy „Skrzaty” zaprezentowali przygotowane piosenki, taniec oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor oraz wręczenie dyplomów. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy ze swoich pociech. 😍

Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości 🙂

https://www.facebook.com/pm6grajewo/videos/267539728169241

Zapusty

Zapusty to piękna polska tradycja, którą pielęgnujemy i my. Dlatego we wtorek, 16 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal ostatkowy. Od samego rana atmosfera była wyjątkowa. Kolorowe stroje idealnie pasowały do uśmiechniętych twarzy najmłodszych. Ludowo — cygańskie melodie oraz kreatywne zabawy zorganizowane przez nauczycieli z każdej grupy wprowadziły wszystkich w wesoły nastrój. Taka biesiada pozostanie na długo w naszej pamięci. Poznawanie i kultywowanie tradycji to ważny element wychowawczy. To była także idealna okazja do świetnej zabawy.

Spacer dla Nikosia

Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie dziękuje Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Grajewie za nominację do #GaszynChallenge pt:” Spacer dla Nikosia”. Nominujemy:* Szkoła Podstawowa nr 1 w Grajewie; * Przedszkole Miejskie nr 2 w Grajewie.Zasady są proste:-pracownik danej instytucji przechodzi się po urzędzie, placówce, zakładzie pracy i robi zbiórkę pieniężną dla Nikosia-prezydent, burmistrz, wójt, prezes, dyrektor, kierownik danego zakładu pracy ogłasza kwotę jaka została uzbierana, wpłaca na konto główne https://www.siepomaga.pl/zycie-nikosia a następnie nominuje kolejne instytucje do wykonania zadania (liczba nominowanych jest nieograniczona)-po wykonaniu zadania należy w dowolny sposób udokumentować zbiórkę (film lub zdjęcie) -czas na wykonanie zadania: 3 dni robocze. Dla nas to tylko spacer po zakładzie pracy, dla Nikosia kolejne kroczki ratujące mu życie Wykonaj zadanie i wklej powyższy tekst Niech apel idzie w Polskę, w Europę, w świat. Do akcji włączyła się cała społeczność przedszkolna, dzięki czemu Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie przekazało kwotę 1225 zł na konto Nikosia.